TREBINJE - Bivši đaci trebinjske Gimnazije "Jovan Dučić", generacija 1968/69, u subotu uveče obilježili su 45 godina mature.
Među slavljenicima je bio i Miroslav Lazanski, vojni komentator i analitičar iz Beograda, koji je neobičnim vozilom doputovao u grad svoje mladosti. Bivše đake ugostio je direktor škole Dragoslav Banjak.
"Jeste, ovim čudom Lazanski je putovao dva dana iz Beograda. U pitanju je američko vojno vozilo iz Drugog svjetskog rata "dodž", koje je iskrcano sa američkim vojnicima u Normandiji. On ga je našao na otpadu i preuredio", kaže Banjak, a prenosi Glas Srpske.
Lazanski, koji je dijete bivšeg oficira JNA, kako kaže, u Trebinje veoma rado dolazi.