Društvo

MUP RS: Novi radari na području Bijeljine i Istočnog Sarajeva

MUP RS: Novi radari na području Bijeljine i Istočnog Sarajeva
MUP RS: Novi radari na području Bijeljine i Istočnog Sarajeva
Srna, Foto: A. Čavić

BANJALUKA - Ministarstvo unutrašnjih poslova MUP RS nabavilo je dva nova uređaja za digitalno snimanje prekršaja prekoračenja brzine, koji će od sutra do 30. aprila biti korišćeni na području centara javne bezbjednosti Bijeljina i Istočno Sarajevo.

Ovi radari mjere brzinu vozila do 500 metara udaljenosti, bez potrebe da vozila zaustavljaju policijski službenici.

Na njihovu memoriju ne može uticati policijski službenik, čime se smanjuje mogućnost korupcije, saopšteno je iz MUP-a Srpske.

Uređaji rade po kiši, snijegu, ali i noću.

Iz MUP-a apeluju da vozači motornih vozila budu maksimalno oprezni, te da posebno vode računa o brzini kretanja.

Najčitanije