BANJALUKA - Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske saopštili su da nemaju namjeru da polemišu, "posredstvom medija", s Tihomirom Gligorićem, niti da komentarišu njegovu današnju izjavu, datu nakon obavljenog informativnog razgovora u Okružnom tužilaštvu Banjaluka.
Ministarstvo unutrašnjih poslova RS se u svom radu rukovodi, kako je navedeno, postojećim zakonskim aktima, a Tihomira Gligorića ponovo pozivaju "da svoja navodna saznanja o kriminalu podijeli s pravosudnim institucijama".
Podsjećanja radi, smijenjeni direktor Uprave za geodetske i imovinskopravne poslove RS Tihomir Gligorić danas je saslušan u Okružnom tužilaštvu Banjaluka u vezi s "predmetom ubistva Milana Vukelića".
Gligorić je potvrdio u izjavi novinarima da je dao istu izjavu, kao i prije dva dana u policiji RS, gdje je "slučaj Vukelić" spominjao u kontekstu svoje i bezbjednosti svoje porodice te naveo da se on "nalazi u sličnoj poziciji kao i Vukelić, koji je imao više prijetnji prije ubistva".
Tvrdi da je trebalo da tužilaštvo uzme izjavu i od direktora policije RS, a na pitanje da li tvrdi da Gojko Vasić prikriva ubice ili nalogodavce odgovorio je da to treba pitati njega.
"Pitao sam tužioce da li je saslušan i direktor policije RS Gojko Vasić, koji je svojevremeno izjavio da zna ko su izvršioci ili ubice Vukelića. Dobio sam odgovor da ga nisu saslušali, ali sam insistirao da to uđe u zapisnik, jer svako onaj ko ima bilo kakva saznanja treba da pomogne da se ovaj slučaj konačno riješi, jer smo svi pred zakonom isti", ustvrdio je Gligorić.
Ponovio je da onaj ko ima informaciju u vezi s ubistvom Milana Vukelića treba prvo da uđe u program zaštite svjedoka, jer "na ovakav diletantski način postajete laka meta za ubicu i naredbodavca tog ubistva".
To što slučaj ubistva nije riješen od 2007., tvrdi, govori da je "ubica bio veliki profesionalac ili ga vlast čuva".