Društvo

Malešević i Balaban u posjeti KUD "Sveti Sava"

Malešević i Balaban u posjeti KUD "Sveti Sava"
Malešević i Balaban u posjeti KUD "Sveti Sava"
N.N.

BANJALUKA - Dane Malešević, ministar prosvjete i kulture RS i Budimir Balaban, predsjednik Skupštine grada Banjaluka, u četvrtak su prisustvovali probi KUD "Sveti Sava" iz Banjaluke.

Damir Jovanić,  sekretar društva upoznao je ministra sa dosadašnjim aktivnostima i rekao je da  društvo broji preko 250 članova i da je imalo preko 100 javnih nastupa, od kojih se izdvajaju gostovanja u Češkoj, Italiji, Njemačkoj, Austriji i Bugarskoj.

Ministar se obratio članovima i rekao da je bavljenje folklorom jedan od pravih načina kako omladinci treba da utroše svoje slobodno vrijeme.

Takođe je naglasio da mu je posebno drago što se nalazi u društvu omladinaca koji su svoje slobodno vrijeme usmjerili na druženje i igru, a kroz to i učenje o tradiciji i kulturi svojih predaka.

Najčitanije