UGLJEVIK - Učenici petog razreda Osnovne škole "Aleksa Šantić" u Ugljeviku i članovi tima međuškolskog projekta ove škole realizovali su projekat uređenja školskog dvorišta.
Cilj ovog projekta, koji je proveden u organizaciji Međunarodnog udruženja "Interaktivne otvorene škole", bilo je uređenje školskog dvorišta, koje će koristiti učenicima, ali i članovima lokalne zajednice.
Đaci su sa svojom učiteljicom identifikovali problem nesređenog školskog dvorišta, što je zahtijevalo od učenika da prvenstveno steknu znanja kojima će realizovati projekat.
Članovi tima međuškolskog projekta osmislili su izgled školskog dvorišta, uskladili želje sa mogućnostima, odredili ciljeve i rokove i krenuli u akciju uređenja.
Učenici su u određenim fazama realizacije pomoć potražili od institucija i preduzeća opštine Ugljevik.
Projekat su pomogli Opština Ugljevik, "RiTE" Ugljevik, DOO "Usluge", preduzeća "Sporting MB", "Jović SiD", "Inermont", Udruženje građana "Kolona bb"...
Članovi tima međuškolskog projekta dodijelili su zahvalnice svim preduzećima koja su pomogla pri realizaciji projekta.