Društvo

Migranti na putu ka Mađarskoj stigli u Inđiju

Migranti na putu ka Mađarskoj stigli u Inđiju
Migranti na putu ka Mađarskoj stigli u Inđiju
Foto Tanjug

BEOGRAD- Grupa migranata koja je iz Beograda pješke krenula ka Mađarskoj jutros je stigla u Inđiju, a kako kažu u Komesarijatu za izbjeglice, petnaestak ljudi je odustalo od puta.

Migranti se kreću u koloni uz put Beograd-Novi Sad, a prati ih i policija.

Komesar za izbjeglice Vladimir Cucić rekao je Tanjugu da sve ukazuje da je u pitanju manipulacija nesrećnim ljudima, te da u toj grupi nema nijednog djeteta ni žene.

On kaže da u Srbiji trenutno ima 2.500 migranata koji ulaze u regularne tokove - oni koji traže azil su u Centrima za tražioce azila, dok su oni koji čekaju prelaz u Mađarsku u Prihvatnim centrima, orgnizovani preko svojih predstavnika.

Najčitanije