Društvo

Mihoc preuzeo dužnost načelnika

Mihoc preuzeo dužnost načelnika
Mihoc preuzeo dužnost načelnika
Srna

SARAJEVO - Brigadni general Andraš Suć danas je u bazi Butmir u Sarajevu predao dužnost načelnika Štaba EUFOR-a brigadnom generalu Zoltanu Mihocu.

Na svečanoj primopredaji dužnosti, Suć je zahvalio vojnim i civilnim članovima tima Eufora na predanosti, koordinaciji i međusobnom povjerenju, istakavši da su vrijedno radeći na izvršavanju misije doprinijeli boljem životu ljudi i funkcionisanju Oružanih snaga BiH.

Suć je zahvalio Oružanim snagama BiH i istakao njihovu angažovanost i profesionalizam tokom i nakon prošlogodišnjih katastrofalnih poplava u BiH, te poželio građanima BiH da "ostvare svoju budućnost u okviru evroatlantskih institucija".

Mihoc je obećao da će učiniti sve na postizanju ciljeva Eufora i podršci Oružanim snagama BiH, te naveo da više od 600 vojnika iz 22 zemlje radi u okviru ove misije, što pokazuje posvećenost međunarodne zajednice daljem razvoju BiH.

On je rekao da će nastaviti da razvija čvrste odnose koje je uspostavio njegov prethodnik i da će raditi na poboljšanju i pojednostavljenju načina rada u Glavnoj komandi EUFOR-a, da bi bili što efikasniji u izvršavanju misije.

General- major Johan Luif rekao je da će Eufor nastaviti da podržava napore BiH na održavanju bezbjednog i stabilnog okruženja i rješavanju pitanja viškova naoružanja, municije i minsko-eksplozivnih sredstava.

Svečanosti su prisustvovali specijalni predstavnik EU Lars-Gunar Vigemark, general-major Šandor Fućku, komandant Zajedničke komande Mađarskih oružanih snaga, te ostale visoke zvanice i predstavnici BiH, EU i drugih zemalja. 

Najčitanije