Društvo

Ministar Halilović posjetio povratnike u Glavatičevu

Ministar Halilović posjetio povratnike u Glavatičevu
Ministar Halilović posjetio povratnike u Glavatičevu
Srna

SARAJEVO - Ministar za ljudska prava i izbjelice BiH Safet Halilović posjetio je danas povratnike u Glavatičevu, opština Konjic, gdje je u toku izgradnja puta Ćesim - Planinica - Klačni Do - Žljebine - Kučići, koju Ministarstvo finansira sa 40.000 KM.

Put će olakšati komunikaciju sa opštinom Konjic, te stvoriiti preduslove za održivi povratak. Stanovništvo, koje se uglavnom bavi poljoprivredom i stočarstvom, imaće i veće mogućnosti za plasman svojih proizvoda, saopšteno je iz Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH.

Halilović je napomenuo da je Ministarstvo od 2008. do 2010. godine uložilo više od dva miliona maraka u projekte pomoći povratnicima na području opštine Konjic.

"Ovim sredstvima obnovljeno je oko 50 povratničkih domova, jedna stambena zgrada, a značajna sredstva izdvojena su za obnovu komunalne infrastrukture i održivi povratak", rekao je Halilović.

On je naglasio da su upravo u Glavatičevu ranije završeni projekti obnove putne infrastrukture i održivog povratka, vrijedni 39.000 KM, te da je povratnicima dodijeljen određeni broj poljoprivrednih mašina za samozapošljavanje.

Najčitanije