Društvo

Mitropolit Nikolaj služio Božićnu liturgiju u Sarajevu

Mitropolit Nikolaj služio Božićnu liturgiju u Sarajevu
Mitropolit Nikolaj služio Božićnu liturgiju u Sarajevu
Srna

SARAJEVO - Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Nikolaj jutros je, na Božić, služio Svetu arhijerejsku liturgiju u Sabornom hramu Rođenja Presvete Bogorodice u Sarajevu.

Čestitajući praznik Hristovog rođenja prisutnim vjernicima mitropolit je poželio da "u dušama svih ljudi u BiH i cijelom svijetu zablista mir Neba, koji nam je Bogomladenac Hristos tako izobilno pokazao i podario".

"Svim ljudima dobre volje želimo od Boga blagoslovenu novu 2012. godinu gospodnju, da u njoj doživimo više mira i dobre volje među ljudima", rekao je mitropolit Nikolaj.

On je poželio da prestanu sve trzavice i da se među političarima nađe izobilje dobre volje i korisnih rješenja za zajednički život svih naroda.

"Sve vas u ljubavi hrišćanskoj pozdravljamo najradosnijim pozdravom: Mir božiji, Hristos se rodi!", rekao je na kraju besjede mitropolit Nikolaj.

Prisutnima je pročitana i božićna poslanica Njegove svetosti patrijarha srpskog Irineja.

Najčitanije