Društvo

Mitrović: Prioritet revizija svih projekata putne mreže

Mitrović: Prioritet revizija svih projekata putne mreže
Foto: N.N. | Mitrović: Prioritet revizija svih projekata putne mreže
N.N.

BIJELJINA - Ministar komunikacija i transporta Bosne i Hercegovine Vojin Mitrović učestvovao je danas na okruglom stolu "Upravljanje brzinama u naseljima" koji je u okviru globalne sedmice bezbjednosti saobraćaja Ujedinjenih nacija održan u Bijeljini.

Kako je istakao Mitrović na ovaj način još jednom dokazujemo svoj proaktivan pristup kad je naš zajednički cilj u pitanju, nula poginulih na putevima u Bosni i Hercegovini.

"Mi danas govorimo o vrlo važnom segmentu – kako lokalna zajednica može svojim aktivnostima doprinijeti sistemu bezbjednosti. Pravilno planiranje zona smirenog saobraćaja ide u korist svih učesnika u saobraćaju ukoliko se ne narušava mobilnost. Takođe, jedan od prioriteta kada su u pitanju putevi je revizija svih projekata putne mreže na osnovu kojih je postavljena postojeća saobraćajna signalizacija", rekao je Mitrović.

U svom pozdravnom obraćanju Mitrović je naglasio da Ministarstvo kojim rukovodi radi na koordinaciji bezbjednosti saobraćaja u Bosni i Hercegovini dodavši dvije vrlo važne aktivnosti koje se trenutno provode i to: jedna je u okviru Transportne zajednice i tiče se izrade Regionalne strategije održive i pametne mobilnosti, a druga aktivnost odvija se u saradnji sa našim partnerima iz Ujedinjenih nacija, a to je izrada Okvirne strategije bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini sa akcionim planom za period 2021-2025. godina.

"Iako bilježimo dobre rezultate, još uvijek nismo zadovoljni ukupnim stanjem bezbjednosti saobraćaja. U proteklih pet godina imamo pozitivan trend smanjenja poginulih u saobraćajnim nezgodama, a posmatrano za desetogodišnji period, smanjenje je negdje oko 36%. Konačan cilj jeste saobraćaj bez poginulih, čemu značajno doprinose i aktivnosti nadležnih organa kao što je to danas slučaj u Bijeljini. Inicijativa 'Ulice za život' zahtijeva svu našu pažnju u korist svih građana koji svakodnevno učestvuju u saobraćaju“, završava svoje izlaganje Mitrović.

Okruglom stolu pored ministra Mitrovića prisustvovali su i ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Nedeljko Ćorić, direktor Agencije za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske Novica Krunić, gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović, direktor Stalnog sekretarijata Transportne zajednice Matej Zakonjšek i drugi relevantni sagovornici na temu bezbjednosti saobraćaja.

Najčitanije