SARAJEVO - Više od 50 mladih iz cijele Bosne i Hercegovine, aktivista Inicijative "Jer me se tiče" krenuli su u subotu na "Put ka moru", na kojem su obišli mjesta stradanja civila u proteklom ratu.
Aktivisti iz Prijedora, Banjaluke, Mostara, Tuzle, Sarajeva, Ljubuškog, Gradiške, Konjica i drugih bh. gradova obišli su nekadašnje logore u Hadžićima, Čelebićima, Jablanici i Dretelju, u kojima su bili zarobljeni civili različitih nacionalnosti.
Ispred svakog od bivših logora su pročitana svjedočenja preživjelih i odata počast žrtvama.
Nakon obilaska posljednjeg logora na “Putu prema moru”, u Dretelju, aktivisti i aktiviskinje Inicijative “Jer me se tiče” uputili su se u Mostar i sa Starog mosta bacili bijele ruže u znak sjećanja na sve civilne žrtve proteklog rata.
Iz Inicijative su saopštili kako je njihov cilj da se svim civilnim žrtvama vrati dostojanstvo i da im se osigura poštivanje osnovnih ljudskih prava na cijeloj teritoriji BiH jer to trenutno nije slučaj.