BANJALUKA - Ministar za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske Davor Čordaš izrazio je zadovoljstvo aktivnostima na pružanju pomoći ugroženom stanovništvu na području opštine Modriča.
Čordaš je danas u Modriči razgovarao sa načelnikom opštine Mladen Krekićem o stanju u povratničkim i izbjegličkim naseljima na području ove opštine, te se interesovao o trenutnim potrebama povratnika i izbjeglica u Modriči, navodi se u saopštenju resornog ministarstva.
Na sastanku je razgovarano o trenutnom stanju područja koja su bila obuhvaćena poplavama, te o pružanju pomoći ugroženom stanovništvu, dok je akcenat stavljen na povratnička naselja Dobor i Mjesnu zajednicu Dva.
Načelnik Krekić rekao je da humanitarne pomoći ima dovoljno i da se osnovne životne namirnice redovno dostavljaju ugroženom stanovništvu, ali da je u povratničkom naselju Dobor i Mjesnoj zajednici Dva gotovo osam kilometara puteva oštećeno tokom poplava, što otežava sanaciju objekata i komunikaciju sa ugroženim stanovništvom.
Krekić je zahvalio Čordašu i Vladi Republike Srpske na dosadašnjoj pomoći, nakon čega je podsjetio da je u Modriči vanredno stanje uvedeno dan prije nego što je poplavljena.
Sastanku su prisustvovali savjetnik ministra Ivo Kamenjašević, predsjednik Skupštine opštine Modriča Petar Gagulić, predsjednik Kluba Hrvata u Vijeću naroda Republike Srpske Josip Jerković, te narodni poslanik Amir Zahirović.