Društvo

"M:tel" povratnicima pokazao da nisu sami

"M:tel" povratnicima pokazao da nisu sami
Foto: Velibor Trivić | "M:tel" povratnicima pokazao da nisu sami

GLAMOČ, GRAHOVO - Stanovnike Glamoča i Grahova, koji se suočavaju sa tugom, nepravdom i siromaštvom, kompanija "M:tel" ponovo je obradovala.

Predstavnici ove kompanije danas su im donijeli pakete pomoći i palete ogrevnog drveta, te im pokazali da nisu zaboravljeni i da imaju prijatelje.

Kompanija "M:tel" nastavlja tradiciju pomoći povratnicima u opštinama FBiH, a ovogodišnje aktivnosti u sklopu humanitarne akcije "Niste sami, imate prijatelje" započela je danas donacijama u opštinama Glamoč i Grahovo.

U Glamoču su uručeni prehrambeni i higijenski paketi, ogrevno drvo i paketići za djecu, dok je ista pomoć stigla i do povratnika u Grahovu.

Generalna direktorka "M:tela" Jelena Trivan obišla je povratnike, poručivši da kompanija ostaje njihov pouzdan oslonac.

Trivanova je tom prilikom istakla da su prije četiri godine, kada je pokrenuta ova akcija, svi mislili da je to kratkog daha i da neće potrajati, jer su ljudi zaboravljeni od strane svih.

"Tada sam, prilikom obilaska, obećala da ih nikada nećemo zaboraviti i da ćemo tu uvijek biti za njih. Zbog toga svake godine lično dođem i uručim im pomoć u hrani i ogrevu, te uvijek nastojimo da nekoj od porodica damo posebnu i malo veću pomoć", rekla je Trivanova.

Prema njenim riječima, u narednim danima će stići pomoć i za školu u Grahovu, kao i đacima.

Trivanova poručuje da se ovdje ne radi o društvenoj, nego nacionalnoj odgovornosti, od koje neće odustati.

Sedamdesetosmogodišnja Milica Duvnjak, koja se u selo Vrba nadomak Glamoča vratila prije 25 godina, kaže da je život u ovoj opštini odavno stao i da nije bilo kompanije "M:tel", prošlu zimu ne zna kako bi prezimila.

"Nas povratnika u Glamoču jedino što se sjeti 'M:tel', koji nam je i prošle godine u ovo doba donirao drva i osnovne životne potrepštine. Niko drugi da nas se sjeti", kazala je Duvnjak.

Dodala je da je svaka pomoć dobrodošla, jer joj od minimalne penzije, dok sve poplaća i kupi ono malo hrane, ništa novca ne ostane za odlazak kod ljekara.

Ovo je bila i prilika za posjetu porodici Gvero, što je već tradicionalno kada je riječ o akciji "Niste sami, imate prijatelje". Ovoj porodici, sa dva maloljetna djeteta, stigla je pomoć u vidu paketa i drva, kao i paketići za najmlađe povodom praznika Sveti Sava.

Milena Gvero kaže da će zahvaljujući ovoj kompaniji konačno srediti svoju kuću, u kojoj duva sa svih strana.

Od 2021. godine "M:tel" je kroz akciju "Niste sami, imate prijatelje" donirao više od 1.000 paketa hrane, dječje paketiće, ogrev, kao i sredstva za renoviranje kuća, poljoprivredne mašine i bijelu tehniku, ulažući više od pola miliona KM za pomoć povratnicima u Federaciji BiH.

Zahvalnost

Načelnici opština Glamoč i Grahovo, Nebojša Radivojša i Smiljka Radlović, zahvalili se "M:telu" na kontinuiranoj podršci, ističući značaj ovakvih akcija za lokalno stanovništvo.

Radivojša je istakao da "M:tel" godinama brine o socijalno ugroženim stanovnicima ove opštine, kojima su ovaj put donirali više od 100 paketa sa osnovnim životnim namirnicama, kao i 15 paleta ogrevnog drveta.

"Nemam riječi kojima bih mogao da im zahvalim, jer je velikom broju mještana ovdje pomoć potrebna, s obzirom na to da su to uglavnom ljudi starije životne dobi", kazao je Radivojša, dodajući da na teritoriji Glamoča živi blizu 3.000 stanovnika, većinom povratnika.

Radlovićeva je kazala da je ovom donacijom obuhvaćeno 50 korisnika, kojima je uručena pomoć u hrani i higijeni, dok je 15 domaćinstava dobilo po paletu drva.

 

 

Najčitanije