SARAJEVO - Gorska služba spasavanja, Stanica Sarajevo, danas je u poslijepodnevnim satima dobila poziv da je u rejonu "Kotlova" i "Josipove staze" u prirodnu jamu upao border/skijaš koji je skijao van uređenih dijelova staze na planini Bjelašnici.
Kako je ekipa Gorske službe spašavanja, Stanica Sarajevo, bila na redovnom osiguranju skijališta brzom i efikasnom akcijom, koja je trajala oko 70 minuta, krenula u izvlačenje nastradalog.
Akcija je uspješno završena u 16.15 bez posljedica za bordera/skijaša.
Unesrećeni nije zadobio povrede i nalazio se na dubini od oko 8 metara, iako je sama jama/vrtača dosta dublja.
Na raspolaganju je bila i rezervna ekipa koja je dignuta u pripravnost, te radnici firme ZOI 84, saopšteno je iz Gorske službe spašavanja, Stanica Sarajevo.