Društvo

Na KCUS 11 pacijenata pregledano zbog leptospiroze, jedan zadržan na liječenju

Na KCUS 11 pacijenata pregledano zbog leptospiroze, jedan zadržan na liječenju
Foto: Anadolija | Na KCUS 11 pacijenata pregledano zbog leptospiroze, jedan zadržan na liječenju

SARAJEVO - Na Klinici za infektivne bolesti Kliničkog centara Univerziteta u Sarajevu u protekla 24 sata pregledano je 11 pacijenata sa kliničkom slikom koja upućuje na moguću infekciju leptospirozom.

“Jedan od pregledanih pacijenata zadržan je na bolničkom liječenju”, saopćeno je iz Klinički centar Univerziteta u Sarajevu.

U saopćenju se dodaje da KCUS nastavlja pratiti situaciju o čemu će redovo informirati javnost.

Iz Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo navoda da je ukupan broj prijavljenih slučajeva od početka epidemije 25, te da su na KCUS hospitalizirana četiri pacijenta.

Epidemija zaraznog oboljenja leptospiroza u Kantonu Sarajevo proglašena je 23. maja 2025.

Najčitanije