ISTOČNO SARAJEVO - Na području Donjeg Žabara u naselju Janjići još je zaplavljeno oko 120 kuća, a voda se sporo povlači – saopšteno je iz Uprave Civilne zaštite Republike Srpske.
Stanovništvo se još ne vraća svojim kućama, a vratilo ih se samo oko 10 odsto.
Na području Bijeljine u kolektivnim centrima boravi 120 ljudi.
Ukinut je kolektivni centar u Osnovnoj školi /OŠ/ Međaši, a ostali su još u sportskoj dvorani Gimnazije "Filip Višnjić" i OŠ Brodac.
Na području Doboja izvršena je mobilizacija 70 pripadnika Civilne zaštite-jedinice opšte namjene koji će raditi na čišćenju stambenih jedinica, objekata i ulica.
U opštini Šamac dezinfekcija je izvršena u oko 90 odsto objekata, a na području Šekovića završila je s radom Komisija za procjenu štete na poljoprivrednim usjevima.