Društvo

Nadbiskup Puljić: Ljudi nisu sami u nevolji

Nadbiskup Puljić: Ljudi nisu sami u nevolji
Nadbiskup Puljić: Ljudi nisu sami u nevolji
Srna

BRČKO – Nadbiskup vrhbosanski Vinko Puljić, koji se u Brčkom sastao sa gradonačelnikom distrikta Antom Domićem, poručio je da je na ovo područje pogođeno poplavama došao da bi ohrabrio ljude da osjete da nisu sami u nevolji koja ih je zadesila.

"Došao sam danas sa saradnicima u Brčko da ohrabrim sveštenike Katoličke crkve i narod da bismo što uspješnije koordinisali aktivnosti na prikupljanju pomoći onima kojima je u ovoj katastrofi sve uništeno", rekao je Puljić novinarima.

On je zahvalio svim dobrotvorima koji su pritekli u pomoć stradalima u poplavama, ali je dodao da se ne smiju umoriti, jer, kako je istakao, dobročinstvo traži dug hod.

Ispred Gradske vijećnice, gdje je dočekao kardinala Puljića, gradonačelnik Brčkog rekao je novinarima da će sagovornika upoznati sa aktuelnom situacijom na poplavljenim područjima distrikta. 

Najčitanije