ISTOČNO SARAJEVO - Najčešće bolesti od kojih obolijevaju djeca sa područja Sarajevsko-romanijske regije su stomačne i oboljenja respiratornog trakta.
''Infekcije gastrointestinalnog trakta su najčešće sezonska oboljenja i zato su na vodećem mjestu, a što se tiče oboljenja disajnih puteva, najčešći su bronhitis i astma'', rekla je Srni Tatjana Jovičić, pedijatar u bolnici Kasindo.
Ona je dodala da veliki broj djece boluje od sezonskog gripa, a ima i oboljelih od novog gripa, ali ne u velikom broju kao prethodne godine.
Prema njenim riječima, Dječije odjeljenje bolnice Kasindo suočava se sa mnogobrojnim problemima, a najčešći su nedostatak opreme, prostora i kadra.
''Nedavno smo dobili četiri specijalizanta, tako da bi u skorije vrijeme problem kadra trebalo da bude ublažen'', rekla je Jovičićeva.
Ona je dodala da donacija dječijem odjeljenju bolnice Kasindo skoro i nema, osim dječije hrane koju redovno doniraju predstavnici ''Impamila'' i ''Humane''.
Zdravstvene usluge dječijeg odjeljenja bolnice Kasindo koriste stanovnici Istočnog Sarajeva, Pala, Sokoca , Han Pijeska, Trnova i Rogatice.