Društvo

Naknadni ispitni rok za studente koji su se otrovali hranom

Naknadni ispitni rok za studente koji su se otrovali hranom
Naknadni ispitni rok za studente koji su se otrovali hranom
Srna

BANJALUKA - Studentima koji su se liječili na Klinici za infektivne bolesti Kliničkog centra Banjaluka zbog trovanja hranom u restoranu Studentskog doma i koji zbog toga nisu bili u mogućnosti prisustvovati redovnim aktivnostima, biće odobren naknadni ispitni rok, dogovoreno je na današnjem sastanku rektora banjalučkog Univerziteta Stanka Stanića, prorektora Univerziteta i generalnog sekretara sa ovim studentima.

Naknadni ispitni rok biće utvrđen na sljedećoj sjednici Proširenog kolegijuma i Senata Univerziteta u Banjaluci, saopšteno je iz banjalučkog Univerziteta.

Stanić je ovom prilikom izrazio žaljenje zbog trovanja studenata hranom i poželio svim studentima brz oporavak i uspješno uključivanje u nastavne, te slobodne aktivnosti.

U Kliničkom centru Banjaluka do 10. jula ukupno je hospitalizovano 25 studenata. Studenti su hospitalizovani u banjalučkoj Klinici za infektivne bolesti 7. jula zbog trovanja hranom.

Svi oboljeli studenti, koji se hrane u menzi banjalučkog Studentskog centra "Nikola Tesla", večerali su 5. jula makarone sa piletinom.

Najčitanije