BIJELJINA - Nasip na Dašnici u Crnjelovu kod Bijeljine i dalje se sanira, sapšteno je iz Štaba za vanredne situacije grada Bijeljina.
Tokom dana prekopan je lokalni put Bijeljina - Dijelovi radi bržeg oticanje vode, dok 25 ekipa na području grada radi na crpanju vode sa poplavljenih područja, navodi se u izvještaju Štaba od 17.00 časova.
Na području Bijeljine danas je pojačana aktivnost na uklanjanju uginule stoke, posebno uz rijeku Savu, dok timovi za dezinfekciju rade u Janji i Patkovači.
U Bijeljinu je danas pristigla i donacija vode iz Banjaluke, dok je preduzeće "Tref" iz Visokog doniralo 47 pari kratkih čizama.
Tokom dana nastavljena je dostava hrane i raspodjela stanovništvu na
oformljenim punktovima, a poslati su i zahtjevi za pomoć u stočnoj hrani.