SARAJEVO - Ekshumacija u sarajevskom naselju Alipašino Polje nastavljena je danas, nakon što su prethodnog dana pronađena dva ljudska rebra, rekao je Srni predsjednik Udruženja porodica nestalih Sarajevsko-romanijske regije Milan Mandić.
Mandić je naglasio da su juče na ekshumaciji radila dva rovokopača na prostoru gdje je prošle godine vršeno kopanje, a danas će biti angažovana još dva koji će prekopavati teren prema RTV domu.
On je naveo da se ekshumacija na lokalitetu na Trgu Meše Selimovića vrši po nalogu Tužilaštva BiH.
Mandić je podsjetio da je krajem prošle godine na lokaciji kod RTV doma počelo iskopavanje, koje je trajalo jedan dan tokom kojeg je pronađeno šest dijelova ljudskih kostiju. Iskopavanje je tada prekinuto po naređenju saradnika u Tužilaštvu BiH Eldara Jahića.
Prema Mandićevim riječima, ovaj put Tužilaštvo BiH neće dozvoliti prekid ekshumacije koja će se raditi od Trga Meše Selimovića do RTV doma.
Mandić je naglasio da se još traži tridesetak Srba sa Alipašinog Polja, a sa područja cijelog Sarajeva 350 Srba.