BIJELJINA - Predrag Rašević, otac učenika osmog razreda Osnovne škole "Vuk Karadžić" u Bijeljini, prijavio je policiji da je njegovog sina na maturskoj ekskurziji u Vrnjačkoj Banji pretukao LJ.S., nastavnik engleskog jezika u toj obrazovnoj ustanovi.
''Roditelj kaže da je nastavnik njegovom sinu (13) izbio zub i povrijedio mu vilicu, te da će ga zbog toga krivično goniti'', navodi se u saopštenju iz CJB Bijeljina.
Izvor "Nezavisnih" blizak istrazi ispričao je da je Rašević ovaj slučaj policiji prijavio u subotu ujutru, nakon čega je počela istraga. U sklopu nje je učenik poslan i na ljekarski pregled kako bi bio utvrđen stepen povreda koje je zadobio.
"Prema našim saznanjima, nastavnik je napao učenika nakon što je između njih dvojice došlo do verbalnog sukoba. Ispituju se ostali detalji. U sklopu istrage, uzeta je izjava od nastavnika, a u toku je i niz drugih istražnih radnji s ciljem da se utvrdi šta se tačno dogodilo na toj ekskurziji", rekao je naš sagovornik, blizak policiji.
Zaposleni u Osnovnoj školi "Vuk Karadžić" izvinili su se roditeljima i đacima zbog nemilog događaja, a najavili su da će u narednom periodu sve u vezi s ovim slučajem biti ispitano.
Dragorad Vasić, direktor te škole, rekao nam je u kratkom razgovoru da se vodi disciplinski postupak protiv nastavnika, te da je taj radnik trenutno udaljen od nastavnog procesa.
"Bilo kakav drugi komentar bilo bi prejudiciranje situacije. Incident se dogodio i to nije sporno. Čitava dalja procedura u vezi sa ovim slučajem biće sprovedena u skladu sa zakonom", rekao je Vasić, dodajući da je o svemu obavijestio i resorno ministarstvo.
U Ministarstvu prosvjete i kulture RS su nam potvrdili da su dobili dopis iz bijeljinske škole, te naglašavaju da je, ako bude utvrđena odgovornost nastavnika, riječ o krajnje neprimjerenom ponašanju.
"Direktor škole postupio je u skladu sa zakonom time što je protiv nastavnika pokrenuo disciplinski postupak", naglasili su u resornom ministarstvu.