Društvo

Nema nikakvih znakova epidemije

Srna

BANJALUKA - U poplavljenim područjima u Republici Srpskoj nema nikakvih znakova epidemije, ali se epidemiološka situacija i dalje smatra neizvjesnom, izjavila je pomoćnik ministra zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Amela Lolić.

Ona je dodala da su, zbog higijenske situacije, sve epidemiološke službe u Srpskoj spremne da djeluju u slučaju pojave bilo kakve ozbiljnije zaraze.

"Još je mnogo smeća u Doboju, dok se u Šamcu i pojedinim dijelovima Bijeljine voda još nije povukla. To znači da se na tim mjestima ne mogu provoditi mjere dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije, i zbog toga je dodatan oprez neophodan", rekla je Lolićeva novinarima u Banjaluci.

Najčitanije