BANJALUKA - Pomoćnik ministra saobraćaja i veza Republike Srpske Nataša Kostić izjavila je danas da trenutno u Srpskoj 13 putnih pravaca nije prohodno.
"Neprohodno je pet magistralnih puteva, sedam regionalnih i jedan lokalni put od interesa za Republiku Srpsku. Prioritet je osposobljavanje puta Banjaluka - Mrkonjić Grad, a u sanaciji su tri velika klizišta na putu Srpske Toplice - Čađavica", rekla je Kostićeva novinarima u Banjaluci.
Ona je naglasila da je obustavljen saobraćaj na putu Crna Rijeka - Karanovac.
"U Doboj je jutros otišlo 60 kamiona, kojima će se prevoziti otpadni materijal. U Srpskoj je redukovan željeznički saobraćaj na relacijama Banjaluka - Ukrina, Banjaluka - Prisoje, Pertovo - Doboj i Doboj - Vranjak", kaže Kostićeva.
Ona je naglasila da ekipe "Željeznica Srpske" rade na osposobljavanju pruge Banjaluka - Novi Grad.
Kostićeva je istakla da poštanski saobraćaj funkcioniše na području dobojske regije, osim grada Doboja, kao i u Janji, gdje je nastvaljeno sa isplatama penzija i invalidnina.
"Sve međunarodne poštanske linije kojima je tranzit Srbija nisu u funkciji, dok su u funkciji one kojima je tranzit Slovenija", dodala je Kostićeva.
Portparol Auto-moto saveza Srpske Perica Pećanac rekao je da je, nakon povlačenja vode sa kolovoza, prohodan magistralni put Kozarska Dubica - Kostajnica.
"Za vozila čija ukupna masa prelazi tri i po tone danas i sutra od 6.00 do 20.00 časova zabranjen je saobraćaj na magistralnim putevima Doboj - Stanić Rijeka i Rudanka - Karuše, te regionalnim putevima Doboj /Poljice/ - Modriča dva i Orline - Doboj Novi", rekao je Pećanac.
On je napomenuo da se zabrana ne odnosi za vozila koja učestvuju u čišćenju i drugim aktivnostima na sanaciji postojećeg stanja i koja prevoze humanitarnu pomoć.
Pećanac je naveo da nisu u funkciji granični prelazi Orašje, Brčko, Šamac, Rača i Pavlovića most.