SARAJEVO – Na Klinici za infektivne bolesti Kliničkoga centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) do sada je kod 19 pacijenata potvrđen virus H1N1, rekla je portparol Kliničkog centra Biljana Jandrić.
Od 23 juče pristigla uzorka za testiranje u kliničku mikrobiologiju, 10 je bilo pozitivno na grip H1N1, svi iz Sarajeva.
U Opštoj bolnici Kasindo nema novih oboljelih od virusa H1N1, rekla je infektolog Žanka Eranović.
Ukupan broj oboljelih u Republici Srpskoj od novog gripa juče je iznosio 38, a bilo je hospitalizovano 47 lica, saopštila je portparol Instituta za zaštitu zdravlja RS Milka Mrđa.
Na Klinici za infektivne bolesti KCUS do sada je pregledano ukupno 436 pacijenata sa simptomima gripe.