Društvo

Novinari na radionici o slobodi medija

Novinari na radionici o slobodi medija
Novinari na radionici o slobodi medija
M.L.D.

SARAJEVO - Dvodnevna radionica za novinare, koja govori o slobodi medija, ali i o njihovoj odgovornosti, počela je danas u Sarajevu.

Radionica "Sloboda informiranja: Osnaživanje novinarstva", u organizaciji Vijeća za štampu BiH, UNESCO-a, a Access Info Evrope i Evropskom unijom okupila je novinare i urednike portala, štampe, ali i profesionalce koji se bave istraživačkim novinarstvom.

U toku radionice mladi novinari i studenti mogu se upoznati s tim šta je to pravo na pristup informacijama, kako zaštititi izvore, samoregulacija medija te šta je to etika u novinarstvu.

Adeline Hulin iz UNESCO-a govorila je o samoregulaciji medija. Istaknula je da mediji treba da pokažu ljudima da nisu tu samo kao propaganda, nego da informišu.

Ljiljana Zurovac, izvršna direktorica Vijeća za štampu BiH, istakla je da se obruč steže oko novinara te da je sve teži pristup informacijama.

Najčitanije