Društvo

Novinaru Bori Kontiću uručena nagrada Jug Grizelj

Novinaru Bori Kontiću uručena nagrada Jug Grizelj
Novinaru Bori Kontiću uručena nagrada Jug Grizelj
Beta

BEOGRAD- Sarajevskom novinaru i publicisti Bori Kontiću u petak je u beogradskom Medija centru uručena novinarska nagrada Jug Grizelj za 2010. godinu.

Kontić je nagradu dobio za dokumentarni film "Godine koje su pojeli lavovi", koji se bavi medijima u bivšoj Jugoslaviji.

"Ovo su trenuci u karijeri kada čovjek kaže sebi da je vrijedilo nešto raditi i istraživati", rekao je Kontić primajući nagradu.

Nagrada nosi ime uglednog novinara Juga Grizelja, a ovogodišnjem dobitniku uručila ju je Grizeljeva unuka, Anika Krstanović.

U žiriju koji je odlučio da Kontiću dodeli nagradu bili su Živorad Kovačević, Antonela Riha, Velimir Ćurgus-Kazimir, Filip Švarm i Milica Krstanović.

Obrazalažući odluku žirija da nagradu dodijeli Kontiću, Velimir Ćurgus-Kazimir rekao je da Kontićev film govori o zaboravu i nedostatku društvene svijesti ili osude onoga što se u novinarstvu dešavalo devedestih godina na prostorima zahvaćenim ratom.

"To je delo koje nam je nedostajalo", dodao je on.

Nagradu Jug Grizelj od 1991. godine dodjeljuju Grizeljevi porodica i prijatelji za najviša dostignuća u istraživačkom novinarstvu.

Dosadašnji dobitnici su, između ostalih, Predrag Koraksić Koraks, Svetlana Lukić, novinska agencija Beta, Omer Karabeg, Stojan Cerović, Dimitrije Boarov i u dva navrata Brankica Stanković.

Boro Kontić bavi se novinarstvom od 1978. godine. Jedan je od pokretača emisije "Top lista nadrealista" i autor je TV serijala "Bez anestezije".

Najčitanije