Društvo

Novoizabrani načelnik Čelića poziva građane na pomirenje

Fena

TUZLA - Protekli lokalni izbori bili su tema pres-konferencije Opštinskog odbora SDA Čelić, koja je danas održana u Tuzli.

Novoizabrani načelnik Čelića Sead Muminović i nosilac liste za Opštinsko vijeće Amel Mehanović, osvrnuli su se na dešavanja na dan održavanja izbora. Rečeno da je u prostorijama SDA Čelić u vrijeme kamenovanja bilo oko 30 osoba, od toga tri žene.

"Svi su trebali liječničku pomoć, a zatražena je i sudska zaštita zbog nadoknade štete. Pozivam građane da jedni drugima pruže ruku pomirenja, a da se akteri nemilog događaja sudski procesuiraju", kazao je Sead Muminović, načelnik Opštine Čelić.

Nakon saopštavanja prvih rezultata izbora u Čeliću su se sukobile pristalice kandidata SDA Seada Muminovića i nezavisnog kandidata Muhameda Šadića.

Simpatizeri Šadića su, danima nakon izbora, pravili nerede u Čeliću i kamenovali prostorije SDA tako da je policija imala pune ruke posla da bi riješila ovaj problem. Tražili su da se ponište i izbori jer njihov kandidat nije izabran za načelnika ove opštine.

Novoizabrani načelnik Čelića Sead Muminović je odlučno demantovao priče o kupovini glasova.

Najčitanije