Društvo

OŠ "Sveti Sava" iz Rogatice o projektu "Škole 2.0"

OŠ "Sveti Sava" iz Rogatice o projektu "Škole 2.0"
OŠ "Sveti Sava" iz Rogatice o projektu "Škole 2.0"
PR

Osnovna škola "Sveti Sava" iz Rogatice još je jedna bh. obrazovna ustanova u nizu koja se rado odazvala pozivu za učešće u projektu "Škole 2.0" kompanije ''M:tel''.

Podsjetimo, riječ je o velikom društveno odgovornom projektu, kojim ''M:tel'' osnovnim školama širom BiH pomaže da izrade zvanični školski sajt. Ovu internet prezentaciju škole koju pohađaju, izrađuju sami učenici sa svojim nastavnicima kao mentorima, a uloga ''M:tel-a'' je da obezbijedi mentorsku podršku.

Rukovodstvo OŠ "Sveti Sava" pokazalo je da i te kako ima sluha kada su u pitanju nove tehnologije i njihova implementacija u već postojeći sistem obrazovanja.                                 

"Uloga i važnost informacionih i komunikacionih tehnologija u savremenom društvu je nesumnjivo jedna od najbitnijih karakteristika današnjeg svijeta. Kreiranjem web sajta, o našoj školi će se osim kao jednoj od osnovnih škola u BiH, znati nešto više i važnije, posebno iz života naših đaka, nastavnika i stručnih saradnika. Kako da sarađujemo sa drugim školama i razmjenjujemo iskustva ako nismo vidljivi na internetu?", pita se Tomislav Pavlović direktor ove škole.

Smatra da će putem internet sajta svi zainteresovani sasvim jednostavno moći da pročitaju i

Kao i svim ostalim prijavljenim školama, ''M:tel'' je i školi "Sveti Sava" poklonio besplatan domen i hosting, a sve ostale informacije u vezi sa projektom "Škole 2.0" možete pronaći na zvaničnom sajtu osnovneskole.ba.

Najčitanije