Društvo

Obuka o sprečavanju nasilja u porodici

Agencije

BANjALUKA - Džender centar Vlade Republike Srpske (RS) organizator je obuke za sudije i tužioce "Primjena zakonodavstva za sprečavanje i suzbijanje nasilja u porodici sa studijama slučajeva", koja će u naredna dva dana biti održana u Banji Vrućici kod Teslića.

Cilj obuke je unapređenje pravosudne prakse u slučajevima nasilja u porodici, a suorganizatori su Centar za edukaciju sudija i tužilaca i Udruženje sudija RS, najavljeno je iz Džender centra.

Ova aktivnost je u skladu sa provođenjem Strategije za borbu protiv nasilja u porodici u RS do 2013. godine, koju je izradio Džender centar Vlade RS i koji koordinira svim aktivnostima njenog provođenja.

Podršku u realizaciji pomenute aktivnosti pružaju Populacijski fond UN BiH i Razvojni program UN (UNDP) BiH, u okviru projekta "Sprečavanje i suzbijanje seksualnog i rodno zasnovanog nasilja u BiH" koji provode entitetski džender centri i Agencija za ravnopravnost polova BiH.

Najčitanije