SARAJEVO - Na dionici magistralnog puta M-17 Maglaj - Doboj (u mjestu Kosova) do daljnjeg je obustavljen saobraćaj.
Zbog preopterećenosti regionalnog puta (R-465 preko Ševarlija), teretna vozila do 4 metra visine propuštaju se po posebnom režimu (iz jednog pa onda iz drugog pravca).
Putnička vozila ovom obilaznicom saobraćaju bez ograničenja.
Zbog klizišta i prevrtanja teretnog motornog vozila, obustavljen je saobraćaj na magistralnom putu M-18 Bijeljina - Tuzla u mjestu Seljublje.
Na ostalim putevima vozači se upozoravaju na odrone kamenja na kolovoz, kao i na povećanu opasnost od klizišta.
Granični prelazi Šamac, Brčko i Rača zatvoreni su za saobraćaj. Na graničnim prelazima zadržavanja nisu duža od 20 minuta, saopšteno je iz IC BiHAMK.