BANJALUKA - U Republici Srpskoj (RS) u ponedjeljak, 28. marta, počeće isporuka mineralnog đubriva za proljećnu sjetvu u 2011. godini, saopšteno je iz Ministarstva trgovine i turizma RS.
U saopštenju se nevodi da je odlukom Vlade RS naloženo resornim ministarstvima da se po hitnom postupku nabavi mineralno đubrivo za proljećnu sjetvu u 2011. godini i to 18 000 tona vrste NPK 15:15:15 i 1 500 tona NPK 8:26:26.
Ugovor o isporuci je zaključen između Ministarstva trgovine i turizma - Republička direkcija za robne rezerve i firme ''Fertil d.o.o'' iz Bačke Palanke.
Prva isporuka mineralnog đubriva u Srpsku planirana je u prijepodnevnim časovima 28. marta.