MODRIČA - Izaslanici predsjednika RS, Vlade i Narodne skupštine RS u subotu su u Modriči, povodom 9. januara, Dana i krsne slave Republike Srpske - Svetog arhiđakona Stefana, položili cvijeće i prislužili svijeće na grob Milana Jelića, bivšeg predsjednika Srpske.
"Ovo je vrijeme kada se podsjećamo na rano preminulog Milana Jelića, predsjednika RS", izjavio je Siniša Karan, generalni sekretar Kabineta predsjednika RS.
Cvijeće na Jelićev grob položili su Vlado Blagojević generalni sekretar Vlade RS, Spomenko Vasilić, poslanik u Narodnoj skupštini RS, Mladen Krekić, načelnik opštine Modriča i Milica Jelić, supruga Milana Jelića.
Milan Jelić, šesti predsjednik Republike Srpske, preminuo je 30. septembra 2007. godine u 51. godini života od posljedica srčanog udara.
Poslije potpisivanja Dejtonskog sporazuma, Jelić je biran za poslanika u Narodnoj skupštini RS. Od marta 2006. godine bio je ministar privrede, energetike i razvoja RS, a od 9. novembra 2006. do smrti, 30. septembra 2007. bio je predsjednik Republike Srpske.
Dobitnik je raznih priznanja, među kojima "Menadžer godine" u Republici Srpskoj za 2002. godinu, "Menadžer decenije" u BiH u 2003. godini, Eureka Brisel dodijelila mu je Orden za stvaralaštvo 2005., a nosilac je i Povelje grada, najvišeg priznanja opštine Modriča, kao i Ordena Svetog Save Prvog reda.
Srednju školu je završio u Doboju, a Ekonomski fakultet u Subotici. Četiri godine proveo je u Skupštini opštine Modriča. Prije rata je bio direktor preduzeća "8. septembar" u Modriči, a poslije ratnih događanja na ovim prostorima generalni direktor "Rafinerija ulja" Modriča.
Doktorirao je na Ekonomskom fakultetu u Banjaluci. Kao docent predavao je predmet Menadžment na Tehnološkom fakultetu u Zvorniku i na Ekonomskom fakultetu u Banjaluci.