Društvo

Održan festival domaćeg piva i pasulja

Održan festival domaćeg piva i pasulja
Održan festival domaćeg piva i pasulja
Srna

DOBOJ - Potpredsjednik Republike Srpske Enes Suljkanović pozdravio je održavanje današnjeg Prvog festivala domaćeg piva i pasulja regije Doboj i poželio da ona postane tradicija.

Suljkanović je naglasio da svaki kraj treba da se osloni na vlastite potencijale u cilju svog promovisanja.

Na današnjem Prvom festivalu domaćeg piva i pasulja regije Doboj prijavilo se oko 20 učesnika, naveo je Miodrag Bosić iz Organizacije za razvoj turizma regije Doboj "Rotor".

"Ovo je prvi festival piva spremljenog na tradicionalni način i u malim količinama u okviru koga su se, između ostalog, predstavili proizvođači iz Visokog, Sarajeva, Tarčina, Mostara, Zagreba, Vukovara, Osijeka i Slavonskog Broda", rekao je Bosić.

Prvo mjesto u spremanju pasulja osvojila je ekipa "Elta-kabel", drugo "Vikinzi" iz Doboja, a treće Udruženje radnika ugostiteljstva i turizma Republike Srpske.

Festivalu su prisustvovali i mladi iz 14 opština u okviru Interetničkog kampa "Melting post BiH".

U toku festivala održano je i takmičenje u odbojci na pijesku.

Festival je organizovala Organizacija za razvoj turizma regije Doboj "Rotor“, a održan je u dobojskom etno-naselju "Kraljevsko selo Kotromanićevo".

Najčitanije