Društvo

Održan mirni protest na Lašvanskoj petlji

Srna

SARAJEVO - Poljoprivrednici Zeničko-dobojskog i Srednjobosanskog kantona održali su danas mirni protest na Lašvanskoj petlji, na magistralnom putu M-17, kako bi izrazili nezadovoljstvo odnosom vlasti prema poljoprivrednicima ova dva kantona.

U Udruženju poljoprivrednika Zeničko-dobojskog kantona kažu da je povod za organizovanje protesta spora dinamika isplate podsticaja poljoprivrednicima, sa federalnog i kantonalnog nivoa.

Članovi Udruženja traže da im se isplate podsticaji za 2012. godinu, prenosi portal "Kliks".

Poljoprivrednici Zeničko-dobojskog kantona će sutra, kako je najavljeno, održati sastanak sa kantonalnim premijerom Fikretom Plevljakom, na kojem će biti govora o aktuelnoj problematici.

Najčitanije