Društvo

Okončan štrajk u rudniku "Mramor", rudari odlaze kući

Okončan štrajk u rudniku "Mramor", rudari odlaze kući
Okončan štrajk u rudniku "Mramor", rudari odlaze kući
N.N.

TUZLA - Rudari jame Sjever Rudnika “Mramor” u sastavu Rudnika “Kreka” okončali su štrajk, napustili rudarsko okno i autobusima odlaze kućama, saznaje Fena.

Pregovori predstavnika Rudnika “Kreka” i Sindikata preduzeća okončani su oko 15 sati.

Rudarima je objašnjeno da je plata za prošli mjesec isplaćena, kao i da će im do 20. aprila, kako je i sporazumom predviđeno, biti isplaćeni topli obroci za prošli mjesec”, izjavio je tehnički direktor Rudnika “Kreka” Salih Delić.

On je za Fenu rekao da neće doći u pitanje ovjeravanje zdravstvenih knjižica rudara, jer se sredstva za ove namjene uplaćuju u dogovoru sa Kantonalnim zavodom za zdravstveno osiguranje.

U jami Rudnika “Mramor” štrajkovale su dvije jučerašnje i prva današnja smjena, sa ukupno 150 rudara, potvrdio je Delić.

 

Najčitanije