BIJELjINA - Upravni odbor Udruženja novinara Republike Srpske najoštrije je osudilo današnji fizički napad radnika obezbjeđenja Termoelektrane Ugljevik na novinarsku ekipu BN televizije.
Udruženje novinara Republike Srpske pozvalo je rukovodstvo Termoelektrane Ugljevik da uputi javno izvinjenje BN televiziji i adekvatno sankcioniše radnika obezbjeđenja koji je uz upotrebu sile pokušao da spriječi novinare u obavljanju zadatka.
Dežurni operativni Centra javne bezbjednosti Bijeljina potvrdio je Srni da je policiji u Ugljeviku danas u 12.10 stigla prijava od radnika BN televizije koji je rekao da ga je N.N. lice iz fizičkog obezbjeđenja Termoelektrane fizički napalo i udarilo po kameri.
Prema njegovim riječima, odmah po ovoj dojavi, stigla je i druga prijava, ali od radnika Termoelektrane koji je rekao da je novinarska ekipa bez dozvole ušla u krug firme.
Po utvrđivanju tačnosti navedenih izjava policija će preduzeti zakonom predviđene mjere.