FOČA - Otvaranje obnovljene Aladža džamije u Foči, na kojem je bilo oko 10.000 posjetilaca, proteklo je bez incidenata, saopštila je Policijska uprava Foča.
Iz fočanske policije navode da uspješno obezbijedili ovaj javni skup u saradnji sa policijskim službenicima Policijske uprave Trebinje, Istočno Sarajevo, Zvornik, Doboj i Bijeljina. "Policijska uprava Foča je bila na visina zadatka što se tiče obezbjeđenja skupa na kojem je bilo prisutno oko 10.000 posjetilaca, kao i veliki broj visokih funkcionera islamske zajednice, ambasadora, organa na niovu BiH, te predstavnika država iz okruženja i šire", ističe se u saopštenju.
U saopštenju se dodaje da u okviru aktivnosti obezbjeđenja javnog skupa nije bilo prijavljenih prekršaja ni krivičnih djela, te da je sve proteklo u miru.