GRADIŠKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, ministar zdravlja i socijalne zaštite Srpske Dragan Bogdanić i načelnik opštine Gradiška Zoran Adžić otvorili su danas novoizgrađenu zgradu ambulante porodične medicine u Dubravama kod Gradiške, čija je izgradnja koštala 250.000 KM.
Dodik je istakao da ambulanta, koja je izgrađena sredstvima Vlade Srpske i opštine Gradiška, predstavlja dobrobit za mještane Mjesne zajednice Dubrave u kojoj živi značajan broj povratnika bošnjačke nacionalnosti.
"Ovo je način na koji možemo da se krećemo ka budućnosti i da gradimo važne infrastrukturne objekte za ljude koji žive bilo gdje u Republici Srpskoj", naglasio je Dodik.
Predsjednik Srpske kaže da je sa predstavnicima ove mjesne zajednice dogovorio da će njegov Kabinet finansirati planiranu rekonstrukciju puta kroz centar naselja i da bi uskoro trebalo da počne rekonstrukcija Osnovne škole "Sveti Sava".
"To su značajne aktivnosti koje će promijeniti ambijent i način življenja u ovoj mjesnoj zajednici", dodao je Dodik.
Bogdanić je rekao da je površina novoizgrađene ambulante 153 metra kvadratna i da je njenu izgradnju sa 70 odsto sredstava finansirala Vlada Srpske, a sa 30 odsto opština Gradiška.
"Na ovaj način smo i u ovom mjestu obezbijedili dostupnost primarne zdravstvene zaštite kroz kvalitetan vid pružanja usluga", naveo je Bogdanić.
On je istakao da je Vlada Republike Srpske u proteklom periodu uložila 21.000.000 KM u izgradnju i adaptaciju mnogih ambulanti i domova zdravlja na teritoriji Srpske.
"U aprilu ćemo završiti Dom zdravlja u Bratuncu, a do kraja godine biće završene i sve ambulante čija je gradnja ili rekonstrukcija započeta, kao što je djelimična rekonstrukcija Doma zdravlja u Kotor Varošu", naglasio je Bogdanić i dodao da će time biti ostvarena uravnoteženost u kvalitet u pružanja zdravstvenih u sluga u cijeloj Srpskoj.
Adžić kaže da opština Gradiška ima veoma dobru saradnju sa Savjetom mjesne zajednice Dubrave, mjesnim kulturno-umjetničkim društvom, fudbalskim klubom i Islamskom zajednicom.
"Imamo mnogo planova za gradnju u ovom mjestu u saradnji sa mještanima, Vladom Srpske i Ministarstvom za izbjegla i raseljena lica FBiH. Prioritet je rekonstrukcija osnovne škole. Razgovaramo i sa ljudima u dijaspori koji žele da ulažu i grade proizvodne pogone na području gradiške opštine", naveo je Adžić.
Svečanosti otvaranja zgrade ambulante porodične medicine u Dubravama prisustvovali su i potpredsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Senad Bratić i ministar prosvjete i kulture Srpske Dane Malešević.