PELAGIĆEVO - Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Petar Đokić otvorio je danas u naselju Jezero kod Pelagićeva manifestaciju "Gastro susreti", na kojoj su izložena tradicionalna srpska jela.
Na ovoj manifestaciji učestvuje 18 izlagača iz Pelagićeva i okolnih opština.
Otvarajući "Gastro susrete", Đokić je istakao da opština Pelagićevo ima povoljne uslove za razvoj lovnog i ribolovnog turizma.
On je rekao da Vlada Srpske podržava i da će podržavati ovakve i slične manifestacije.
"Potrebno je naći model kako bi se ovdje uložilo više novca i ovo područje razvilo. Uz lovni, tu je i ribolovni turizam, što može biti komplementarna prednost ovog područja, kao i same opštine, ali i šire. Ovo je šansa za razvoj opštine", istakao je Đokić.
Načelnik opštine Pelagićevo Simo Stakić rekao je da lokalna zajednica nastoji stvoriti uslove za razvoj privrede, a time i turizma.
"Tradicionalno organizujemo 'Gastro susrete' čime nastojimo da obogatimo turističku ponudu, koja je naša velika razvojna šansa", naglasio je Stakić.
Otvarenju "Gastro susreta" prisustvovao je i potpredsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Predrag Gluhaković, pomoćnik ministra za turizam i ugostiteljstvo Srpske Aleksandra Trifković, načelnici susjednih opština i brojni gosti.