FOČA - Dvočasovni nastup beogradskog sastava "Orthodox Celts" u petak naveče, obilježio je prvi dan manifestacije ''OK Fest'' na Tjentištu, koji se održava od 4. do 6. jula u organizaciji Ferijalnog saveza Republike Srpske u saradnji sa Nacionalnim parkom "Sutjeska".
Nešto ranije održana je press konferencija, kojoj su prisustvovali članovi sastava i organizatori festivala.
"Jedan od ciljeva festivala je oživjeti NP ''Sutjeska'', te vratiti mlade iz cijelog regiona u ovaj fantastični prirodni ambijent", naveo je Dubravko Suvara, organizator i predsjednik Ferijalnog saveza RS i dodao da je ovo idealna prilika za promociju NP Sutjeska, te za okupljanje mladih ljudi iz regiona koji će tokom tri dana uživati u prirodnim ljepotama ovog područja.
Karolina Karalić, portparol OK Festa istakla je da su popunjena sva mjesta u Hotelu "Mladost" i u kampu.
"Spojili smo adrenalin, avanturu, dobru muziku i dobru zabavu. Očekujemo oko tri do četiri hiljade ljudi", rekla je Karalićeva.
Muzičko veče otpočelo je oko pola devet, kada su na binu izašli momci iz banjalučkog sastava A3PA, koji su imali zadatak da sa pjesmama slavne "Azre" zagriju okupljenu publiku, a zatim su nastupili i njihovi sugrađani "Tupas Mene" sa listom poznatih rokenrol numera.
Broj publike se povećao sa izlaskom najpoznatijih regionalnih "Kelta", odlično raspoloženih "Orthodox Celts", koji su na Tjentište došli par dana ranije, kako bi u prelijepom ambijentu NP Sutjeska snimili novi video spot.
Ortohodox Celts su koncert otvorili sa "What's Goin' On", te "Whiskey in a Jar", a uz prve taktove irskih melodija, posjetioci su zaplesali vođeni glasom Ace Seltika, lider sastava.
Ređale su se publici već dobro poznate numere "Star Of The County Down", "Rocky Road to Dublin", "Nancy Whiskey" i "Far Away", a "Celts" su odsvirali i nekoliko novih numera sa novog albuma, čiji su izlazak najavili na jesen.
Očekivano, "Drinking Song" je bila vrhunac koncerta, a prije nego što su se pozdravili sa publikom, "Ortohodox Celts" su odsvirali i nekoliko kompozicija koje inače rijetko ili nikada ne izvode uživo. Među njima je publika premijerno mogla čuti i pjesmu "One", za koju je bend snimao pomenuti spot.
"OK Fest" se nastavlja danas raftingom i planinarenjem, a u muzičkom dijelu programa nastupiće novosadski sastav "Atheist Rap".
Kada se jednom dođe na Sutjesku, uvijek joj se vraća
Nada Tešanović, ministar porodice, omladine i sporta RS izjavila je da Vlada RS, dajući podršku "Kampu prijateljstva" na Tjentištu, koji je ove godine prerastao u "OK Fest", nastoji da mladima približi ljepote NP Sutjeska. Ona je navela da je veliki broj posjetilaca "OK festa" najbolja potvrda da je potrebno ulagati u proširenje smještajnih kapaciteta Nacionalnog parka "Sutjeska".
"Svi mladi ljudi koji su ovdje potvrdiće da se, kada se jednom dođe na Sutjesku, uvijek vraća. Ovo je prelijep prostor i šteta je da do sada nije bio dovoljno iskorišten", rekla je Tešanovićeva na Tjentištu gdje je prisustvovala početku trećeg "Kampa prijateljstva".