Društvo

PDP proslavio slavu: Neprijatelji Srbima uvijek napadali ono najsvetije

PDP proslavio slavu: Neprijatelji Srbima uvijek napadali ono najsvetije
Foto: Aleksandar Čavić | PDP proslavio slavu: Neprijatelji Srbima uvijek napadali ono najsvetije

BANJALUKA - Partija demokratskog progresa proslavila je danas krsnu slavu ove stranke Sveta tri jerarha, a tom prilikom Draško Stanivuković, predsjednik PDP-a, istakao je da su neprijatelji Srbima uvijek napadali ono što je najsvetije.

Kako je naveo, vijekovima unazad Srbima su htjeli da ugase slavsku svijeću, a danas osporavaju 9. januar, tražeći da Republika Srpska ne slavi dan kada je rođena.

"Kada je 9. januar, nema podjela na vlast i opoziciju, mi smo jedan jedinstven narod. Naš imperativ mora biti Republika Srpka bez podjela. Nije slučajno na Svetog Stefana nastala Republika Srpska. Zna Srbin šta znači 9. januar i to je tako odlučeno, tad je bila Skupština. Ovi koji nas ne vole hoće da nemamo dan kada slavimo krsnu slavu, a krsna slava jedinstven je događaj koji imamo samo mi Srbi u cijelom svijetu", rekao je Stanivuković.

On je pozvao je na mir, jedinstvo i slogu.

"Nije uzalud u našoj himni najviše opjevana sloga. Vjerujem duboko u ono što radimo, doći će jednom dan kada ćemo mi da rukovodimo i odlučujemo u ime cijele Republike Srpske. Dajem vam časnu riječ da nećemo dijeliti ljude i praviti opstrukcije samo ako neko misli drugačije kao što oni nama rade sada, nikada tako raditi nećemo, to nije srpstvo. Politika je različito mišljenje, ali smo jedan jedinstven narod", kazao je Stanivuković.

Dodao je da se nikada ne treba igrati i šaliti sa institucijama Republike Srpske, već ih treba poštovati i čuvati.

Govoreći o životu u Republici Srpskoj rekao je da nikada ovdje vremena nisu bila laka, te pozvao da se nikada ne odustane od pravih vrijednosti.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.

Najčitanije