Društvo

Pet novooboljelih od H1N1 u RS

Pet novooboljelih od H1N1 u RS
Pet novooboljelih od H1N1 u RS
Srna

BANJALUKA - U Republici Srpskoj u posljednja 24 časa prijavljeno je pet novooboljelih od gripa tipa A - H1N1, saopšteno je u srijedu iz Instituta za zaštitu zdravlja RS.

U saopštenju se navodi da se u Klinički centar Banjaluka u posljednja 24 časa javilo devet pacijenata od kojih su tri pozitivna na brzi test i šest negativnih, a u bolnici u Trebinju dva novooboljela pozitivna na brzi test.

U Kliničkom centru Banjaluka do sada je hospitalizovano 39 pacijenata oboljelih od H1N1 od kojih je u jedinici intenzivne medicine troje.

Ukupan broj oboljelih u RS od H1N1 do sada je 53, a ukupan broj trenutno hospitalizovanih pacijenata u RS je 46.

Od gripa tipa A - H1N1 u RS do sada je umrla jedna osoba.

Najčitanije