Društvo

Po jedan helikopter RS i FBiH

Po jedan helikopter RS i FBiH
Po jedan helikopter RS i FBiH
Agencije

BEOGRAD - Ministar bezbjednosti BiH Sadik Ahmetović i ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić potpisali su u petak u Beogradu sporazume o policijskoj saradnji i o vraćanju helikoptera BiH.

Sporazumom o policijskoj saradnji jača se saradnja BiH i Srbije na polju otklanjanja opasnosti za javnu bezbjednost i javni red, sprečavanja i rasvjetljavanja krivičnih djela u oblasti organizovanog kriminala, terorizma i korupcije, stanja bezbjednosti u zaštiti državne granice u pograničnom području, obrazovanja i stručnog usavršavanja kadrova, te zaštite podataka.

Ovim sporazumom biće omogućena efikasnija saradnja policijskih agencija u BiH i Srbiji i borba protiv prekograničnog kriminala, saglasni su Ahmetović i Dačić.

Prema sporazumu o vraćanju helikoptera, po jedna letjelica tipa "Bel 206", američke proizvodnje, biće dodijeljena Republici Srpskoj i Federaciji BiH.

Prije upotrebe biće potreban remont oba helikoptera, jer su prozivedeni još 1980. godine. Srpska će ovu letjelicu koristiti u civilne svrhe, dok nije rečeno koje su namjere FBiH.

Najavljeno je da će za 15 dana u Beogradu biti održan veliki skup ministara policije i bezbjednosti zemalja regiona.

Najčitanije