Društvo

Počeo sa radom prvi kazino u RS

Počeo sa radom prvi kazino u RS
Počeo sa radom prvi kazino u RS
Srna

BANJALUKA - U Banjaluci je počeo sa radom kazino u hotelu "Bosna", a njegovo otvaranje u RS dokazuje činjenicu da se radi o uređenom tržištu, jer je poznato da kazina posluju tamo gdje je oblast igara na sreću uređena, saopšteno je iz Republičke uprave igara na sreću.

U saopštenju se dodaje da se otvaranje kazina ogleda u otvaranju novih radnih mjesta i doprinosu razvoju turizma u Banjaluci kroz angažovanje domaćih uslužnih kapaciteta.

Iz Uprave podsjećaju da će koncesionar "Grand kazina", preduzeće "LTD" sa sjedištem u Banjaluci, morati da se pridržava uslova po kojima prostor kazina ne može imati manji od  500 metara kvadratnih.

Koncesionar, takođe, mora da obezbijedi garanciju u banci sa sjedištem u RS na iznos od 600.000 KM, radi osiguranja isplate dobitka igračima i podmirenja obaveza, dok se za priređivanje igara na sreću u kazinima plaća koncesiona naknada koja se sastoji od fiksnog i varijabilnog dijela.

 Naknada za dodjelu koncesije iznosi najmanje 500.000 KM.

Najčitanije