Društvo

Pod lupom bolovanja i trošenje lijekova

Pod lupom bolovanja i trošenje lijekova
Pod lupom bolovanja i trošenje lijekova
U. VUKIĆ

BANJALUKA - Slobodan Stanić, ministar zdravlja i socijalne zaštite RS, proslijedio je MUP-u RS izvještaje o spornim potrošnjama lijekova i bolovanjima.

Izvještaje je sačinio Fond zdravstvenog osiguranja RS, a kako je saopšteno iz Ministarstva, uočene su brojne nepravilnosti.

"Ista procedura biće sprovedena i u narednom periodu, a o detaljima iz navedenih kontrola javnost će biti obaviještena nakon sprovedene istrage", saopšteno je juče iz ovog ministarstva.

Istraga o potrošnji i propisivanju lijekova te odobravanju bolovanja sprovedena je na osnovu naredbe Željke Cvijanović, premijera RS.

Kako nezvanično saznajemo, Sektor za kontrolu u Fondu zdravstvenog osiguranja RS tokom svojih kontrola naišao je na veliki broj nepravilnosti i nelogičnosti kada su u pitanju recepti, ali i korištenje bolovanja dužeg od mjesec dana.

Konkretno, kada se radi o bolovanjima, upravo kod ovih koja su duža od 30 dana, uočene su i najveće nepravilnosti, pogotovo kad je u pitanju rad nadležnih komisija.

Što se tiče kontrole potrošnje i propisivanja lijekova, mahom se odnosila na doktore koji su odstupali od prosječnog izdavanja recepata.

Najčitanije