BANJALUKA - Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske (RS) Ranko Škrbić i predsjednik Skupštine Crvenog krsta RS Jovo Grujičić, povodom obilježavanja Nedjelje Crvenog krsta, posjetili su danas porodilište u Kliničkom centru Banjaluka i porodiljama podijelili poklon pakete za bebe.
Ministar Škrbić najavio je nastavak ove akcije i u drugim porodilištima u Srpskoj tokom Nedjelje Crvenog krsta od 8. do 15. maja.
"U ovom trenutku u Srpskoj ne postoji porodilište koje nije uređeno i gdje nismo u saradnji sa UNICEF-om promovisali program žbejbi frendliž što znači da djeca budu uz majku odmah nakon rođenja", rekao je Škrbić novinarima nakon posjete porodilištu Kliničkog centra Banjaluka.
Predsjednik skupštine Crvenog krsta RS Jovo Grujičić istakao je da je podjela paketića novorođenim bebama samo jedna od aktivnosti koju će u ovojoj nedjelji organizovati Crveni krst RS.
On je naglasio da su sve aktivnosti Crvenog krsta od učlanjivanja do dobrovoljnog darovanja krvi ove nedjelje pojačane, a da se ove godine Nedjelja Crvenog krsta obilježava pod motom "Zaštita znaka crvenog krsta".