Društvo

Poledica u višim predjelima

Poledica u višim predjelima
Poledica u višim predjelima
Srna

BANJALUKA - Prohodnost putnih pravaca u Republici Srpskoj i Federaciji BiH je zadovoljavajuća, mada na putevima u višim predjelima mjestimično ima poledice.

Poledica je izražena preko prevoja Romanije /Sarajevo - Rogatica/, Rogoja /Trnovo - Foča/ i na Čemernom /Gacko - Tjentište/.

Za saobraćaj je i dalje neprohodan put Ulog - Klanci /prevoj Morine/, saopšteno je iz Auto-moto saveza Republike Srpske.

Dežurne ekipe zimskih službi su na terenu i vrše čišćenje i posipanje svih dionica gdje je to potrebno.

U nižim predjelima kolovozi su pretežno mokri i klizavi.

Na dionicama u usjecima i pored kamenih kosina učestali su odroni, posebno na magistralnom putu Dobro Polje - Brod na Drini i Kalinovik - Ulog.

Do privremene izmjene u regulisanju saobraćaja doći će na magistralnom putu Mesići - Višegrad, lokalitet "Deveta stražara", zbog izlaska vozila angažovanih na transportu građevinskog materijala.

Do povremenih 15-minutnih obustava saobraćaja dolazi na magistralnom putu Doboj - Modriča /u mjestu Šešlije/.

Saobraćaj se na regionalnom putu Ukrina - Gornja Vijaka odvija jednom trakom naizmjenično na mjestu klizišta.

Na putu Foča - Čemerno - Gacko vozila ukupne mase do 15 tona preusmjeravaju se na privremeno izgrađenu obilaznicu radi trajne sanacije klizišta Čemerno.

Zabrana za teretna vozila iznad 12 tona aktuelna je na putu Brod na Drini - Šćepan Polje.

Na putu Karanovac – Kneževo/Skender Vakuf u mjestu Karanovac zabranjuje se saobraćaj preko mosta na rijeci Vrbas za sva vozila čija ukupna masa prelazi 20 tona.

Na graničnim prelazima u BiH zadržavanja nisu duža od 15 minuta.

Najčitanije