BANJALUKA - U Banjaluci su danas, povodom 4. aprila - Dana policije Republike Srpske, položeni vijenci na spomen-ploču za 782 pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Srpske, poginula u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu.
U ime u predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika vijence je položio generalni sekretar u kabinetu predsjednika Republike Siniša Karan.
Vijence su položili premijer Republike Srpske Željka Cvijanović, predsjednik Narodne skupštine Igor Radojičić, ministar unutrašnjih poslova Srpske Radislav Jovičić, direktor Policije Gojko Vasić.
Među onima koji su položili vijence bile su i delegacije Boračke organizacije Republike Srpske, Republičke organizacija porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila, Saveza logoraša, Ministarstva odbrane BiH, Trećeg pješadijskog Republika Srpska puka, kao i policije Srbije.
Ispred zgrade MUP-a Srpske u Banjaluci postrojen je svečani vod policije, koji je predao raport predsjedniku parlamenta Srpske Radojičiću.
Povodom obilježavanja Dana policije Srpske, danas će kod Uprave za policijsko obrazovanje MUP-a Republike Srpske biti izvedena pokazna vježba pripadnika Specijalne jedinice policije, kojoj će prisustvovati predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i premijer Srpske Željka Cvijanović, nakon čega je predviđen svečani prijem u restoranu Uprave.
Na Trgu Krajine biće postavljen Tehničko-taktički zbor MUP-a Republike Srpske.