Društvo

Pomagala za oboljele od multipla skleroze

Srna

TREBINJE - "Elektroprivreda Republike Srpske" /ERS/ i opština Nevesinje obezbijedili su sredstva za nabavku lijekova i ortopedskih pomagala oboljelim od multipla skleroze sa područja istočne Hercegovine.

Predsjednik Udruženja oboljelih od multipla skleroze Branimir Tamindžija potvrdio je Srni da su vitaminski lijekovi podijeljeni oboljelima, a da su ortopedska pomagala uručena Odjeljenju neurologije Opšte bolnice Trebinje i teže oboljelim članovima Udruženja.

"Koristimo svaku priliku da olakšamo svakodnevnicu oboljelim i poboljšamo kvalitet života osoba sa invaliditetom", ističe Tamindžija.

On je izrazio žaljenje što vitaminski lijekovi, koje oboljeli od multipla skleroze koriste kao redovnu terapiju, nisu na pozitivnoj listi.

Tamindžija kaže da je Trebinje prema broju oboljelih najugroženije na području Hercegovine, te da izostaje finansijska pomoć ovim licima.

Udruženje oboljelih od multipla skleroze ima 83 člana i njihov rad je isključivo volonterski.

Najčitanije